שאלות נפוצות

 • למי מיועדת חגורת ה-Spinomed?

  חגורת ה-Spinomed מיועדת למי שסובלים מאוסטיאופורוזיס על תסמיניו השונים, לרבות כאבי גב, גב מכופף קדימה, סיכון מוגבר לשברים וכדומה, וכן לאלו הסובלים מכאבי גב כרוניים.

 • למה נועדה חגורת ה-Spinomed?

  חגורת ה-Spinomed מעניקה ייצוב ראשוני של עמוד השדרה לאחר שבר אוסטאופורוטי בחוליות הגב, היא מפעילה את שרירי הגב מחזקת את עמוד השדרה ומפחיתה קיפוזיס (עיקול יתר של הגב העליון, חטוטרת) ומפחיתה את הכאבים וכן מקדם תנועתיות חופשייה יותר אצל המטופלים.

 • האם יש צורך בהתאמה אישית של חגורת ה-Spinomed?

  כן, לכל מטופל/ת יש להתאים בצורה אישית את החגורה על ידי אורטותיסט – אורתוטיקה הוא תחום פארא-רפואי העוסק בהתאמת עזרים חיצוניים אורתופדיים לחלקי הגוף השונים, התומכים או מתקנים אותם.

  במקרים בהם יש צורך בשינוי כלשהי בהתאמה המשנה את אופן התמיכה, יש לפנות לאיש המקצוע על מנת שיכוון עבורכם את החגורה בצורה המיטבית. שינויים מינוריים, למשל, באורך רצועות הכתפיים, יכולות להתבצע באופן עצמאי על ידי המטופל/ת.

 • כיצד בנויה חגורת ה-Spinomed?

  חגורת ה-Spinomed בנויה מרצועות כתף ארגונומיות קלות ללבישה ונוחות לשימוש. שתי רצועות פונקציונאליות בעלות עיצוב אינטואיטיבי המאפשר תנועות כתף וזרוע ללא הגבלה מלאה ללא הגבלה של נשימה וכן מבטיחות לבוש מהיר וקל, וטיפול קל במכשיר עצמו. ה-Spinomed בנוי מחומר רך ואוורירי המאפשר זרימת אוויר מתחת ללוח המחזיק את עמוד השדרה, מה שמבטיח נוחות מקסימאלית. כמו כן, נקודות סיליקון המוטמעות בחגורה מייצרות התאמה מדויקת לגוף. באזור המותניים הרצועות הן רחבות ואלסטיות לנוחות מרבית ואופטימאלית. החגורה פשוטה לתפעול והרצועות ניתנות לכוונון מדויק לפי גוף המטופל/ת. החגורה קלת משקל – החלק הקשיח העשוי מאלומיניום קל משקל ניתן לכוונון על פי צורת גוף המטופל/ת – האחרון מתבצע רק בעזרת אורטותיסט שהוכשר לכך.

 • כיצד פועלת חגורת ה- Spinomed?

  חגורת ה- Spinomed נלבשת כמו תיק גב ונועדה לחזק את השרירים השומרים על הגב זקוף ולסייע להפחית עומס מחוליות הגב ולשמור על עמוד השדרה זקוף ויציב. השימוש ב- Spinomed מעודד הפעלה אקטיבית של שרירים אלו.

  כשהגוף נמצא ביציבה לא נכונה, ה-Spinomed נכנס לפעולה על ידי יצירת לחץ עדין המניע את המטופל/ת להפעיל באופן אקטיבי את השרירים שאחראיים ליציבה הנכונה לגוף.

 • מהו מנגנון הביופידבק וכיצד הגוף לומד לשמור על מנח נכון לו בעזרת חגורת ה-Spinomed?

  כאמור, כשהגוף מחזיק את עצמו בצורה שגויה, חגורת ה-Spinomed יוצרת לחץ עדין המניע את השרירים ליציבה הנכונה – תגובת הרפלקס היא להפעיל את השרירים עצמאית וכך ללמד את הגוף להיות במצב ובמנח נכונים,  זהו למעשה מנגנון ביופידבק. כתוצאה מכך, פלג הגוף העליון מתיישר בעדינות ונמנעת עקמומיות עמוד השדרה המתאפיינת אצל חולי אוסטאופורוזיס שעברו שברים בחוליות. התהליך הוא הדרגתי על מנת לאפשר לגוף להתרגל ולשרירים להתחזק וכך לשמר את היציבה האופטימאלית לגוף שלנו ולהפחית כאבים בצורה משמעותית.

 • כמה שעות ביום אפשר ללבוש את חגורת ה-Spinomed?

  חגורת ה-Spinomed מחזקת את השרירים ומלמדת אותם יציבה נכונה, כמו בכל פעילות המפעילה את השרירים, לוקח להם זמן ללמוד ולהתרגל למצב החדש. לכן, בתחילת התהליך, על מנת להתרגל לשימוש בחגורה וכדי שהשרירים לא יכאבו מהשינוי, מומלץ להשתמש בחגורה למשך כ-30 דקות ברציפות. בהמשך ניתן להאריך את הזמן לשעה עד שעתיים ביום. עם הזמן, כשהגוף מתרגל, ניתן ללבוש את החגורה לפרקי זמן ארוכים יותר.

 • מתי הזמן הטוב ביותר להשתמש בחגורת ה-Spinomed?

  חגורת ה-Spinomed עובדת בצורה הטובה ביותר לטובת הגוף שלך כשנמצאים בפעילות פיזית, למשל, הליכה, בזמן עשיית עבודות בית קלות שונות, עבודה קלה בגינה וכדומה. כאשר עוברים למצב שכיבה או ישיבה ממושכת, יש להוריד את החגורה.

 • האם ניתן לקבל החזר מהביטוח הרפואי או מקופת החולים על עלות המוצר?

  לכל קופה דמי השתתפות משלה ובהתאם לנהלים. ישנם במקרים בהם ניתנת הפניה מרופא אורטופד לרכישת המוצר וייתכן כי התשלום יבוצע דרך קופת החולים או חברת הביטוח ללא צורך השתתפות עצמית.

 • כיצד מנקים את חגורת ה-Spinomed?

  יש לאחסן את החגורה במקום קריר ויבש, וכן ללא אור שמש ישיר. את הרצועות, פדי הכתפיים והבטן יש לשטוף שטיפה ידנית בלבד ולהשתמש בנוזל לכביסה עדינה. את אזור הגב של המכשיר יש לנקות במטלית לחה. אין להלבין את חלקי הבד, יש לתת למרכיבים להתייבש בצורה טבעית, אין לגהץ וכן לא לנקות בניקוי יבש.